Routery ZTE MC801A już dostępne w ofercie NTT System.

Mc801A to pierwszy router stacjonarny marki ZTE drugiej generacji wspierający technologię 5G w standardzie SA (Stand Alone). Oznacza to, pełną obsługę standardu wykorzystującego samą technologię 5G, bez konieczności równoległego wspomagania się technologią LTE. Pozwala to tym samym na osiągnięcie maksymalnych możliwych do uzyskania szybkości transferu danych oraz na zaoferowanie szerszego spektrum usług w przyszłości.

Urządzenie zostało wyróżnione nagrodą iF Design Award 2019 za szczególnej urody wzornictwo, wyróżniające się ozdobioną rozetą górną obudowę z owalną szczeliną pełniącą funkcję wentylacji. Co się z tym wiąże to fakt, że zastosowany unikatowy system chłodzenia bez użycia wentylatora wydatnie przekłada się na cichszą pracę urządzenia. Parametry routera pokazane są na diodach LED: siła sygnału, praca w sieci 4G i 5G, stan sieci Wi-Fi oraz zasilanie.

Router został zbudowany na systemie operacyjnym opartym na Linuksie i posiada wbudowaną antenę wielokierunkową o zysku 9 bDi, umożliwiającą osiąganie dużych szybkości transmisji danych nawet w dalszej odległości od stacji bazowej. Zastosowana antena wielokierunkowa odbiera sygnały z różnych stron, także pod różnymi kątami. Wbudowane Wi-Fi obsługuje oba pasma – 2.4 oraz 5GHz w najnowszym standardzie WIFI 6.

Istotną zaletą MC801A jest wsparcie dla standardu DSS (Dynamic Spectrum Sharing), umożliwiającego implementację technologii 5G na dostępnych w naszym kraju pasmach LTE. Szybkość transferu danych to: teoretycznie do 4.2Gb/s przy pobieraniu (2.4Gb LTE + 1.8Gb/s 5G) i do 600 Mb/s przy wysyłaniu, faktycznie i realnie – w zależności od lokalnych warunków sieci danego operatora. Urządzenie współpracuje z kartami SIM wszystkich polskich operatorów komórkowych.

ROUTER ZTE MC801A

Ciesz się szybką siecią 5G z routerem ZTE MC801A, który pozwala na przesyłanie danych z niesamowitą prędkością do 3,6 Gb/s, pozwalając na szybkie pobieranie dużych plików lub bezproblemowe oglądanie transmisji nadawanych na żywo w jakości 4K, a nawet 8K. Wyposażony w wydajny modem Qualcomm® Snapdragon™ X55 5G zapewnia mocny sygnał. Obudowa została zaprojektowana w taki sposób, aby odprowadzać nadmiar wydzielanego ciepła, umożliwiając cichą i stabilną pracę urządzenia.

WI-FI 6 

ZTE MC801A obsługuje transmisję danych w standardzie Wi-Fi 802.11 ax pozwalając na osiągniecie wysokiej prędkości transmisji do 575 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1200 Mb/s w pasmie 5 GHz, zapewniając wysoką wydajność połączeń bezprzewodowych o łącznej przepustowości 1775 Mb/s. Router posiada dwa złącza anteny zewnętrznej umożliwiające podłączenie dodatkowych anten w celu zwiększenia zasięgu oraz wzmocnienia sygnału.

PROSTY W KONFIGURACJI

Router jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. Urządzenie można łatwo i szybko konfigurować z poziomu przeglądarki internetowej, a szyfrowanie WPA/WPA2 chroni sieć WLAN przed niebezpiecznymi działaniami z zewnątrz.

Zachęcamy śledzenia oferty NTT System S.A.