Polski producent komputerów – firma NTT System, dołącza do prestiżowego grona firm z certyfikatem TCO

NTT System S.A. to polski lider w dziedzinie produkcji komputerów, który od roku 1989 dostarcza sprzęt IT na krajowym rynku, zawsze z największą troską o jakość i z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Od czerwca br. firma, jako jedyna w Polsce, może pochwalić się przyznaniem certyfikatu TCO.

Certyfikat TCO otrzymały komputery NTT Business, których jakość i bezpieczeństwo użytkowania zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami badań technicznych. Poza NTT System jedynymi firmami na świecie, których komputery otrzymały ten prestiżowy certyfikat są: Acer, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Ciara i Insys. Od 1992 r. certyfikacja jest przyznawana dla sprzętu IT, który spełnia restrykcyjne i kompleksowe kryteria środowiskowe i społeczne przez cały cykl życia.

„Od początku naszej działalności nieustająco dążymy do podnoszenia jakości naszych produktów. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo użytkowania naszego sprzętu oraz satysfakcję użytkowników. Jest to dla nas priorytet” - mówi Tadeusz Kurek, Prezes Zarządu NTT System S.A. „Jednocześnie bardzo bliskie są nam idee zrównoważonego rozwoju. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze starania zostały docenione i jako jedyny polski producent, znaleźliśmy się w elitarnym gronie 7 firm na świecie, mogących pochwalić się certyfikatem TCO” - dodaje Prezes NTT System.

Certyfikowany komputer desktop TCO:

NTT Business W900A

Starania firmy zostały wielokrotnie docenione m. in. przez przyznanie certyfikatów ISO 9001, ISO 45001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 50001 oraz SA8000. Certyfikacja TCO jest jednak jedną z najbardziej restrykcyjnych na świecie. Kryteria są oparte na badaniach i opracowane w otwartym procesie we współpracy z międzynarodową siecią interesariuszy TCO Development, w skład której wchodzą użytkownicy, nabywcy, przemysł, organizacje pozarządowe, badacze i eksperci merytoryczni. Aby sprostać największym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju i być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, co trzy lata wypuszczana jest nowa generacja certyfikatu TCO Certified.

Certyfikowany komputer All-In-One TCO:

NTT Business WA 900 Series

O Certyfikatach TCO:

Certyfikaty TCO są ważne na całym świecie i mogą być używane we wszystkich krajach, bez konieczności lokalnej adaptacji. Certyfikat jest obecnie dostępny dla ośmiu kategorii produktów: wyświetlacze, notebooki, tablety, smartfony, komputery stacjonarne, komputery all-in-one, projektory i zestawy słuchawkowe. Organizacją przyznającą TCO Certified jest niezależna organizacja TCO Development. Niezależne organizacje weryfikujące, akredytowane zgodnie z ISO 17025, sprawdzają, czy właściciele marek, fabryki i produkty spełniają wszystkie kryteria certyfikatu TCO Certified. Weryfikacja dokonywana jest zarówno przed jak i przez cały okres ważności certyfikatów. Proces certyfikacji produktu jest poprzedzony bardzo szczegółowa kontrolą niemal wszystkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwie. Dodatkowo kontrolą objęci są również dostawcy i podwykonawcy firmy pretendującej do certyfikacji.

Informacje o komputerze oraz kalkulator kosztów poboru prądu:

Dlaczego komputer NTT z TCO to lepszy wybór:

Kontakt:

e-mail: projekt@ntt.pl

tel.: +48 22 760 73 42