O NTT System

NTT System S.A. jest największym, polskim producentem komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Firma należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów, podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce. Funkcjonując na rynku IT od ponad 30 lat, NTT System jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich przedsiębiorstw w tej branży. Spółka, która powstała w Singapurze, w połowie lat 80-tych, przeszła charakterystyczną dla większości firm tego sektora drogę od małej spółki do nowoczesnego przedsiębiorstwa. W kwietniu 2007 r. NTT System S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 120 pracowników. Dzięki skutecznie realizowanej strategii Spółka rozwija się stabilnie.

Głównymi atutami Spółki są unikalna wiedza i doświadczenie, nabywane dzięki współpracy z największymi światowymi koncernami. Są one przekazywane Klientom i Partnerom biznesowym w postaci zintegrowanych rozwiązań dostosowanych do ich potrzeb. NTT System współpracuje z renomowanymi dostawcami elementów, będącymi gwarantem najlepszej jakości. Partnerzy firmy to m.in. Lenovo, HP, Fujitsu, Intel, Microsoft, SONY, AMD, Gigabyte, Asus, MSI, Samsung Electronics, HGST, LG, Siemens, GEMBIRD, BenQ, Linkword, Targus, CASEKING, Kingston, SUPERMICRO, Open-E, TUCANO, iiyama, CANON, MOTOROLA, BLAUPUNKT, TP-LINK, OPPO, OnePLus, Realme, a także wiele innych uznanych firm.

Spółka łączy doświadczenia własne i swoich Partnerów w produkt końcowy, oddawany do rąk Klientów instytucjonalnych, indywidualnych oraz biznesowych. Należą do nich m.in.: Comarch, Sygnity oraz większość liczących się sieci handlowych takich jak: Media Markt, EURO RTV AGD, Media Expert, Komputronik, NEONET, X-KOM, Carrefour, Auchan. NTT System rozwija działalność biznesową również za granicą, przede wszystkim w krajach Unii Europejskiej.

Istotnym wyróżnikiem oferty Spółki jest jakość produkowanego sprzętu, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Jako jedna z pierwszych firm branży IT w Polsce Spółka dostosowała swój system zarządzania do międzynarodowych standardów ISO uzyskując w 1997 roku swój pierwszy certyfikat ISO 9001 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. W kolejnych latach Spółka wprowadziła standardy ISO 14001 ( 2004 rok) i ISO/IEC 27001( 2012 rok). Audyty nadzorcze i recertyfikujące przeprowadzane przez jednostkę certyfikującą nieprzerwanie od 1997 roku pozytywnie weryfikują spełnianie przez spółkę wdrożonych międzynarodowych standardów ISO.

W czerwcu 2018 roku Spółka otrzymała Certyfikat Nr JSI-1/3/2018 ważny do 23 lipca 2021 roku, potwierdzający spełnianie wymagań norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-EN ISO 14001:2015-09 i PN-ISO/IEC 27001:2014-12 oraz Certyfikat wydany przez Międzynarodową Sieć Jednostek Certyfikujących IQNet.

22 października 2015 roku Polskie Centrum Badań i Certyfikacji wyróżniło NTT System za promowanie międzynarodowych standardów jakości. Dyplom i statuetka zostały wręczone podczas gali XX Polskiego Dnia Jakości, organizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Jakości.

Strategia rozwoju

U podstaw strategii działania NTT System stoją założenia dotyczące ciągłego rozwoju Spółki, zwiększania jej udziału w rynku krajowym i zagranicznym, przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów własnych.

Jest to związane z zaspokajaniem coraz większych potrzeb Klientów, którzy chcą i mają prawo otrzymywać produkt najwyższej jakości za rozsądną cenę. Z tego względu szczególne znaczenie w strategii działania Spółki mają wiedza i doświadczenie, które firma zakumulowała w ciągu trzydziestu lat swojej działalności.

Umiejętne połączenie technologicznego know-how, doświadczenia i wiedzy o nieustannie ewoluującym rynku IT sprawiło, że dynamika zmian w gospodarce światowej i krajowej nie stała się dla nas barierą ograniczającą funkcjonowanie firmy; przeciwnie, dzięki elastyczności działania, umiejętności rozpoznania obszarów zagrożenia i zaangażowania całego zespołu NTT System dostosowaliśmy się do zmienionych warunków gry rynkowej, pozyskując nowe rejony aktywności biznesowej, doskonaląc jednocześnie te, w których firma jest obecna od 30 lat.

Branża IT jest jednym z najbardziej konkurencyjnych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się segmentów gospodarki. Szczególnego znaczenia nabierają inwestycje w działalność badawczo-rozwojową oraz stałe poszukiwanie nowych i udoskonalanie istniejących procesów. Istotne znaczenie przypada także zaawansowanej technologicznie infrastrukturze i precyzyjnej logistyce.

Inwestycje w tych segmentach umożliwią Spółce wykorzystanie wiedzy i pomysłów dla dalszego powiększania udziału w rynku, z korzyścią dla firmy i jej akcjonariuszy.

Spółka jest członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Stowarzyszenia Europejski Klub Biznesu Polska oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej.

NTT System S.A.
Zakręt, ul. Trakt Brzeski 89
05-077 Warszawa - Wesoła
Kapitał zakładowy 83 100 000,00 zł opłacony w całości
Nr Rejestrowy BDO: 000000216
XIV Wydz. Gospodarczy KRS Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
KRS: 0000220535
NIP: 1132518415